Wycena instalacji elektrycznej

wykresyPodczas remontu lub też wykańczania nowego budynku może zachodzić potrzeba modernizacji bądź założenia nowej instalacji elektrycznej. Zlecając taką usługę ważne jest by znać finalną kwotę jaką zapłacimy za jej wykonanie. Działając na oślep może się bowiem okazać, że nie mamy wystarczającej ilości środków na zapłacenie faktury elektryka. Żeby tego uniknąć poprośmy go o wykonanie pomiarów i przedstawienie szczegółowego kosztorysu uwzględniającego zarówno koszt materiałów jak i robocizny. Dodajmy do takiej wyceny jakiś procent na nieprzewidziane bądź niedoszacowane wydatki jakie zawsze mogą wyniknąć podczas wykonywania tego typu prac.
Nieco inaczej wygląda sytuacja podczas zamówień publicznych albo na firmę. Budżet na takie prace jest z reguły ściśle określony i nie jest rozciągliwy. Tacy klienci nie są tak elastyczni jak odbiorcy prywatni. Kosztorys prac instalacyjnych musi być znacznie dokładniejszy, a zatem lepiej powierzyć jego opracowanie ekspertowi od kosztorysowania budowlanego (www.proinwestbud.pl/oferta/kosztorysy-budowlane/). Mając odpowiednie doświadczenie w obliczaniu kosztorysów dla celów formalnych taki kosztorysant przygotuje opracowanie spełniające wszelkie wymogi formalne.
Wykonawca instalacji elektrycznej będzie następnie zobligowany do trzymania się kosztorysu co pozwoli na uniknięcie nieprzewidzianych wydatków. O ile takie powstaną na skutek pomyłki kosztorysanta możliwe jest zweryfikowanie i zaktualizowanie kosztorysu.